Wróć do http://filmaster.pl ↩

Filmaster

Filmaster to społecznościowy serwis dla fanatyków kina. Oferuje platformę blogową dla kinomanów i spersonalizowane rekomendacje filmów.


0 głosów

Fikcyjne konta sugestia Odrzucone

Już chyba raz o tym pisałem, ale teraz ten problem pojawił się naprawdę. Są użytkownicy, którzy dla kawału, dla promowania swoich ulubionych filmów etc., zakładają x kont, by głosować na te same filmy i nieuczciwie korygować rankingi, które, co prawda, dla normalnych ludzi większego znaczenia nie mają, ale coś jednak sugerują. Wydaje mi się, że każdy człowiek ma prawo założyć jedno konto i z niego głosować, jeśli oceny mają być obiektywne. Poza tym, wszelkie machlojki należy tępić, by oszuści nie czuli się bezkarni.
Dla mnie sprawa jest oczywista, gdy patrzę na to wszystko, co właśnie wydarzyło się wokół filmu Meek's Cutoff. Nie oglądałem, nie wiem jaki jest i o czym, ale nikt mi nie powie, że na ten film głosowało 30 różnych osób. Same nazwy użytkowników już budzą podejrzenia: rick-groen, roger-ebert, joe-williams, michael-phillips, steven-rea, ty-burr, kimberley-jones, peter-rainer-christian-science, shawn-levy, betsy-sharkey, joe-morgenstern, lisa-schwarzbaum, david-edelstein-new-york-magaz, dana-stevens-slate, david-denby, elizabeth-weitzman-new-york-da.
Popularność tychże wszystkich osób na filmasterze - ja ich wszystkich tutaj zauważyłem po raz pierwszy, a ponad rok mam konto, też wskazuje na działalność jednej lub kilku osób.
Każdy z tych użytkowników oddał podobne głosy na podobne filmy - każdy po kilkadziesiąt filmów ocenił, zero komentarzy.
Żeby było ciekawiej - na filmwebie ten film ma 4 głosy! A jak wiadomo, tam jest wielu więcej użytkowników i taka sytuacja, że tu film zebrał znacznie więcej głosów niż tam, jest nieprawdopodobna.
Z całym szacunkiem dla Herzoga, jego "Jaskinia zapomnianych snów" chyba została tak samo nielegalnie wylansowana przez drobnych cwaniaczków. Tu jest o tyle dziwniej, że przy filmie wyświetla się 7 ocen (tu nazwy użytkowników są mi znane), ale w ogóle, film podobno ma 36 ocen?
Proszę sprawdzić to wszystko i wyprostować, jeśli mam rację, a czuję, że mam. Bo szkoda by było, żeby oszołomy zniszczyły tak dobrą stronę o filmach, gdzie prawie nie ma niemerytorycznych komentarzy i uwag na niskim, ordynarnym poziomie.

anonim 2011-05-14 11:36
Zgłoś naruszenie zasad

Komentarze

Avatar sugester medium
michuk
To nie błąd ani atak. To automatycznie tworzone konta krytyków filmowych - oceny na podstawie ich recenzji są tworzone. Chodzi o to, żeby nowe filmy, jeszcze przed premierą w kinie często, miały już jakieś oceny i żebyśmy mogli je polecać na podstawie zbieżności gustu, choćby z krytykami takimi jak Roger Ebert :)

2011-05-14 14:43

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarzDodaj nową sugestię
Odpowiadają na sugestie
Mikser
Aktywni użytkownicy więcej »
m.
PLkonfliktus
ubo167528
pobli